Wystrój wnętrz

Beżowy przedpokój – nienudna kawa na ścianach

Beżowy przedpokój to neutralny i bezpieczny wystrój. Nie oznacza to jednak, że w beżach nasze korytarze będą nudne. Umiejętnie dobierając do nich nawet kontrastowe i wyraziste barwy, można stworzyć aranżacje, które będą pełne fantazji. Bujne hole staną się łagodne, przyjazne, miłe dla oka, ale jednocześnie nie braknie im charakteru wizytówki wnętrza.

Beżowy przedpokój – z czym łączyć „kawę z mlekiem”

Aranżacje wyglądają na bardzo lekkie, gdy kolory są jasne. Beż kojarzy się z szarością, czymś burym? Nie musi tak być! Paleta beżów jest naprawdę szeroka. Może to być typowa kawa z mlekiem, która przywodzi na myśl relaksujący nastrój. Innym zaś razem beż wpadający w brąz, jeśli przestrzeń jest duża, całość przestronna i zewsząd wpada dużo jasnego światła. Ciemniejszy odcień zapewni równowagę aranżacyjną, a nazbyt przestronny korytarz uczyni po prostu przytulnym.

Beżowy przedpokój cudownie komponuje się z pastelowymi kolorami. Można do niego dobrać niebieski, róż i jasną zieleń. To oczywiście dość niecodzienne połączenia, ale w nowoczesnych wnętrzach, żywych i przyjaznych domkach czy domostwach, gdzie radośnie biegają dzieci, sprawdzi się wyśmienicie.

Luksusowe i eleganckie przestrzenie, to idealne miejsce, by beż przedpokoju połączyć z drobinkami złota lub srebra. Nie musimy zestawiać ze sobą takich barw, a połączyć je w jedną całość. Oświetlony przedpokój w beżu będzie się delikatnie mienił. Zwróci na siebie uwagę, ale nie w sposób nachalny.

Skandynawskie aranżacje

Beżowy przedpokój to odzwierciedlenie skandynawskiego wystroju. Beże są najbardziej charakterystyczne dla aranżacji z północnych rejonów. Ponownie uzupełnione o jasne, pastelowe i ciepłe barwy, świetnie się sprawdzają. W skandynawskich propozycjach znajdujemy również coś dla wymagających, czyli opatrzenie ciemniejszą paletą barw. Do beżu z powodzeniem dobierzemy zatem przyszarzony fiolet, ale i błyszczący granat.

Próbując łączenia matowej poświaty beżu z błyskiem innej barwy, uzyskujemy ciekawe dzielenie korytarza. W ten sposób można wyznaczyć w nim pewne strefy bądź określić konkretne funkcje. Beżowy korytarz w połączeniu ze zgaszoną oliwką, to już nie tylko alternatywa dla tradycyjnych, skandynawskich aranżacji, ale i ukłon w stronę śródziemnomorskich klimatów.

Różnorodne materiały

Odcień beżu to nie wszystko. Sprawdźmy, w jaki sposób prezentuje się na konkretnych materiałach. Teoretycznie ten sam beżowy przedpokój inaczej będzie wyglądał, gdy zacznie dominować boazeria, a kompletnie odmiennie, gdy postawimy na efekt pikowanych „paneli”. Do tego wystarczy dobrać ciekawe dodatki, w dowolnym kolorze.

Mamy zatem okazję, by uczynić nasze domostwo uniwersalnym, neutralnym i minimalistycznym lub też postawić na oryginalne i wyraziste aranżacje. Beżowy przedpokój niech stanowi bazę dla naszych kreatywnych pomysłów. Zainspirujmy się nawet światowymi wystrojami i skomponujmy własny, unikalny!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge