Wyposażenie

Dlaczego chętnie stawiamy na oświetlenie punktowe?

Oświetlenie punktowe to koncepcja, która zwraca na siebie uwagę, przede wszystkim swoim minimalizmem i prostotą wykonania. Nie zastaniemy pośród tych małych punkcików, zbędnych ozdób. Finezyjnych kształtów czy obszernych kloszy. Tutaj liczy się światło. Sposób jego ukierunkowania. Małe punkty mogą wtopić się w tło i ich obecność zdradzać będzie jedynie dobrze oświetlona przestrzeń. Innym razem pozwolimy sobie na to, by stały się ozdobą wnętrza, choć w skromnej oprawie. Chętnie wybieramy ten typ oświetlenia, bo daje wiele możliwości.

Uniwersalne – niebanalne

Uniwersalność niewielkich punktów świetlnych działa na ich korzyść. Znajdą bowiem swoje miejsce w każdym pomieszczeniu i dowolnej aranżacji. Każdorazowo uzyskamy inny efekt, bo w odmienny sposób zostanie oświetlona przestrzeń z pomocą jednego punktu, kilku bądź kilkunastu. Postrzeganie przestrzeni i wystroju wnętrza zależne będzie od miejsca montażu pojedynczych opraw, punktów goszczących na okrągłych obudowach bądź podłużnych szynach.

Punktowe oświetlenie to bardzo ciekawa propozycja, jaką jest spot light. Oprawy pojedyncze bądź w geometrycznych kształtach, jak i punkty umieszczane właśnie na szynach. Zaletą takiego rozwiązania są ruchome źródła światła. Umieszczając taki punkt świetlny w suficie, otrzymujemy wąską wiązkę światła, którą dowolnie kierujemy. Decydując o atmosferze wnętrza lub ekspozycji dekoracyjnych elementów. O doświetleniu trudno dostępnych miejsc czy też zastępstwie dla oświetlenia centralnego. Możliwości jest całkiem sporo.

Funkcjonalnie, estetycznie i elegancko

Spot lighty posiadają wiele zalet. To połączenie walorów użytkowych z ozdobą każdego wnętrza. Bo choć nie mamy do czynienia z detalami, które decydują o efekcie końcowym, to już samo wrażenie robi estetyka, wykończenie – satynowe czy też matowe oraz maksymalna precyzja wykonania. Wysoka jakość zastosowanych materiałów, dzięki czemu spot lighty są w stanie przetrwać długi czas.

Eleganckie punkty świetlne nie przytłaczają wnętrz, więc z powodzeniem można je stosować w niskich pomieszczeniach. W wysokich z kolei, rozmieszczone z odpowiednim zagęszczeniem, są w stanie poprawić proporcje, zapewnić dobre oświetlenie na pożądanym poziomie. Równomiernie i efektownie.

Spot light to połączenie z nowoczesnymi i oszczędnymi ledami. Ponadto ich oprawy nie nagrzewają się aż tak, jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Użytkowanie nawet w wymagających pod względem panujących warunków pomieszczeniach, nie sprawia najmniejszych problemów. A z ruchomymi źródłami światła, można uzyskiwać wymarzone efekty.

Mamy okazję stworzyć indywidualną przestrzeń. Do pracy, odpoczynku. W łazience czy kuchni. Gdziekolwiek potrzebujemy wynieść na pierwsze miejsce użyteczność i na równi estetykę. Przed Państwem staje spot light!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge