Wystrój wnętrz

Dobieramy kształt lamp do wystroju łazienki

Okrągłe, kwadratowe, prostokątne, a może fantazyjne i kompletnie odległe od tych klasycznych, geometrycznych? Rynek oferuje nam całe mnóstwo lamp łazienkowych, które różnią się od siebie kształtem. I to znacznie. Poza tradycyjnymi propozycjami znajdziemy designerskie projekty. Kompozycje, które wyglądają, jakby były złożone, z co najmniej kilku brył. Choć wybór jest dużym, to nie tak łatwym, bowiem dopasowanie do aranżacji stanowi nie lada wyzwanie.

Geometria wciąż w modzie

Geometryczne kształty chyba nigdy nie wyjdą z mody. Od dawna na rynku oświetleniowym mamy lampy o podstawie okrągłej, owalnej, kwadratowej czy też prostokątnej. To takie nieco bezpieczniejsze rozwiązanie, ale nie oznacza, że banalne i nudne. Wręcz przeciwnie. Kształty te uzupełnione są o materiały i detale, dzięki którym można liczyć na projekty, czyniące łazienkę przestrzenią indywidualną.

Ciekawą propozycją są lampy łazienkowe podłużne. Idealne, jako oświetlenie dodatkowe. By każdy zakamarek był dobrze widziany. Mogą zawisnąć nad lustrem oświetlając je na całej długości i dodatkowo dając wyraziste światło w całej okolicy umywalki bądź stanowić kinkiety, które zostaną zamontowane symetrycznie po obu stronach lustra. Takie wykonania są bardzo estetyczne i eleganckie. Doskonale spełniają walory użytkowe. Dają na tyle światła, by komfortowo korzystać z łazienki, ale jednocześnie nie oślepiają.

Fantazja w cenie

Nie brakuje kolejno opraw oświetleniowych przeznaczonych do łazienek, które składają się z kilku brył. Są specyficzne, wnoszą sporo dynamiki do wnętrza. Niekiedy wręcz przypominają kosmiczne projekty, które wpasowuje się głównie do najbardziej nowoczesnych łazienek. Po drugiej stronie stoją te bogato zdobione, luksusowe, opatrzone mnóstwem elementów. Zarówno jedne, jak i drugie komponują się dobrze właśnie ze współczesnych łazienkami.

Spełniają oczekiwania tych, którzy pragną przestrzeni z przepychem, zakrawającej nawet na delikatny kicz, ale jednak wywołujący uśmiech na twarzy, a nie poczucie odrażającej aranżacji. Można mieć pewność, że z takimi projektami lamp łazienkowych, pomieszczenie to niepozostanie zapomnianym.

Minimalizm

Minimalistyczne oprawy, te najbardziej skromne, których wykonania mają zdradzać swoją obecność tylko poprzez sączące się światło, to zwykle konstrukcje zbliżone do geometrycznych. Okrągłe światełka wpustowe, walcowate reflektorki mocowane do sufitu lub bocznie. Rozwiązanie, które dopełnia łazienek surowych, industrialnych, ale i tych nawiązujących do stylu vintage, potrzebujących delikatnego przełamania i pazura.

Wciąż praktycznie

Gdy już kształtem oprawy dopasujemy oświetlenie do swojej łazienki, nie zapominajmy o tym, że lampy muszą wykazywać odporność na wyższą wilgoć. Powinny być stosunkowo łatwe do czyszczenia. Oferujące źródło światła i jego barwę, dostosowaną do potrzeb, a nie tylko i wyłącznie wystroju łazienki. Kształt oprawy oświetleniowej niechaj idzie w parze z jej walorami użytkowymi oraz dekoracyjnymi.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge