Wokół domu

Folia stretch czarna – w jaki sposób wykorzystać ją w ogrodzie?

Folia czarna stretch kojarzy się głównie z paczkami dostarczanymi przez kurierów. Znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim w branży opakowaniowej i transportowej. Jest wręcz niezbędna podczas pakowania i przechowywania paczek na magazynach. Nie są to jednak wszystkie jej zastosowania. Równie dobrze sprawdza się w ogrodzie. W jaki sposób można skorzystać z jej właściwości?

Folia stretch czarna – zabezpieczenie na czas zimy

Przygotowania do sezonu zimowego już dawno mamy za sobą. To jednak dobry moment, by zacząć planować zakupy na lato. Ponadto można pomyśleć o zabezpieczeniu nowo zakupionych produktów, a w tym może pomóc folia stretch czarna.

Zima jest również świetnym czasem, by zrobić dawno odkładane porządki. Można zajrzeć do garażu, na strych i do piwnicy. Przemyśleć, które rzeczy będą jeszcze potrzebne, co nadaje się do naprawy, a jakie elementy lepiej wyrzucić niż tracić czas na ich odnawianie. Czarna folia, która jest elastyczna i rozciągliwa będzie niezwykle przydatna podczas dokonywania porządków.

Zamiast zużywać kolejne worki czy reklamówki, które nie oferują odpowiedniej trwałości, można postawić na stretchową folię. Co w nią zapakować? Wszystko, co tego wymaga. Odzież, która ma zostać oddana lub wrzucona do specjalnych kontenerów. Kartony, w których zostają zebrane już niepotrzebne przedmioty. Folia stretch czarna przydaje się ponadto do dodatkowego zabezpieczania dowolnych artykułów, które muszą być chronione przed działaniem czynników zewnętrznych, na przykład w porze jesieni i zimy.

Do okrywania mebli ogrodowych

Pośród mebli ogrodowych większość produktów nie jest w stanie przetrwać zimy bez uszczerbku na ich jakości. Drewno bardzo łatwo łapie wilgoć, pęcznieje, gnije i nie nadaje się do naprawy. Tworzywa sztuczne szybko się brudzą i zostają na nich plamy. Metalowe meble ogrodowe narażone są za to na korozję.

Folia stretch czarna nadaje się bardzo dobrze do ich okrycia. W ten sposób, nawet przechowywane na strychu czy w garażu rzeczy, nie będą się zmagać ze zmiennymi temperaturami. Nie zostaną trwale zabrudzone.

Zalety zastosowania stretchowej folii

Folia stretch jest elastyczna, uniwersalna i lekka. Jej zastosowanie gwarantuje ekonomię pakowania i zabezpieczania. To produkt, który kosztuje niewiele, a wystarcza do zabezpieczenia znacznej liczby rzeczy.

Tę samą folię wykorzystuje się po to, by polepszyć swoje ogrodowe, przydomowe uprawy. Folia stretch czarna pochłania promieniowanie słoneczne, co za tym idzie, wpływa na utrzymanie temperatury wewnątrz tuneli ogrodowych. Jeśli zastąpi się nią klasyczną folię ogrodową, będzie można wpływać na procesy wegetacyjne roślin przyspieszając ich wzrost.

Możliwości zastosowania jest naprawdę wiele. Mamy do czynienia bowiem z produktem, który, choć jest niemalże obowiązkowy w branży transportowej czy opakowaniowej, coraz częściej gości w domu i w ogrodzie. Folia stretch czarna to szereg zalet, z jakich zdecydowanie warto skorzystać. Ekonomiczny i praktyczny produkt.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge