Inne

Folia stretch vs. folia bąbelkowa – która lepsza?

Obydwie są w stanie chronić przed czynnikami zewnętrznymi. Zabezpieczają, pozwalają efektywniej pakować i transportować. Swoje miejsce znajdują nie tylko w przemyśle, ale i w gospodarstwach domowych. Folia stretch oraz folia bąbelkowa, bo o nich mowa, to niepozorne produkty, których – jak historia pokazuje – początki były zupełnie przypadkowe. Dziś korzystamy z ich właściwości, ale… która jest lepsza?

Strzelające bąbelki

Folii bąbelkowej nie da się nie lubić. Gdy zamawiane pakunki po otwarciu ukazują naszym oczom tę folię, trudno się powstrzymać przed „wystrzeleniem” przynajmniej kilku bąbelków. Udowodniono wręcz, że to doskonały sposób na stres! Co ważniejsze jednak, mamy do czynienia z folią doskonale chroniącą, najbardziej delikatne elementy. Można nią owinąć kruche rzeczy, zapakować do kartonu i bezpiecznie przetransportować. Taka folia sprawdza się również jako wypełniacz paczek. Przy tym jest stosunkowo lekka, a i stanowi dobrą ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Jeśli ma spełniać więcej funkcji, niż jedynie praktyczne, można postawić na tę kolorową. Dostępna w różnych rozmiarach, o czym można się przekonać, spoglądając na ofertę, jaką posiada producent opakowań.

Tę samą folię spotykamy w kopertach, które świetnie nadają się do wysyłki delikatnych, ale i bardzo niewielkich rozmiarami rzeczy. Można mieć pewność, że taki pakunek, cało i bezpiecznie dotrze do adresata.

Elastyczny i rozciągliwy stretch

Folia stretch już od dawna gości na rynku, w różnych gałęziach przemysłu. Trudno wyobrazić sobie bez niej pracę magazynów, działalność transportową, ale i… branżę ogrodnictwa! Do tego wielokrotnie przydaje się w domu. W tym ostatnim przypadku, najbardziej jest nam znana elastyczna folia spożywcza.

Folia stretch pozwala na spore oszczędności, ze względu na swoją rozciągliwość. Oznacza to, że używamy mniejszą ilość materiału, dla zabezpieczenia, pokrycia, owinięcia powierzchni czy elementów, nawet o kilkadziesiąt procent większych. To nie tylko oszczędność na zakupie, ale i działanie w myśl ochrony środowiska, bo oznacza mniej odpadów.

Stretchowa folia nie jest podatna na działanie czynników zewnętrznych. Odporna na uszkodzenia mechaniczne i rozerwania. Radzi sobie ze „sklejaniem” kilku pakunków, o różnych rozmiarach i kształtach, w jedną całość, co ułatwia bezpieczny transport. W domu zaś możemy ją wykorzystać do owinięcia zapakowanych kartonów, by do wnętrza nie dostał się kurz czy wilgoć.

Która folia wygrywa w tym rankingu? Tak naprawdę, pod względem właściwości, możliwości i potencjału, obydwie stoją na równi. To tylko i wyłącznie kwestia tego, do czego ich potrzebujemy i w jaki sposób skorzystamy na ich cechach.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge