Wyposażenie

Kinkiet na każdą okazję

Pośród dostępnych produktów oświetleniowych, sporym uznaniem cieszą się kinkiety. Można liczyć na ich funkcjonalność i przepiękną ozdobę wnętrza. To, w jaki sposób będą dekorować wybrane pomieszczenia, zależne jest od konstrukcji lampy ściennej, miejsca jej montażu, a także wybranego klosza czy abażuru. Możliwości jest naprawę wiele. Która sprawdzi się najlepiej? To kwestia subiektywnych odczuć. Warto jednak trzymać się kilku uniwersalnych wskazówek, dzięki którym będzie i praktycznie, i dekoracyjnie.

Oprawa lampy ściennej i moc światła

Mocno zdobione abażury czy też obfitujące w sporo kolorów, będą ciekawie oświetlać wnętrze. Nie jednolicie lecz z różną intensywnością. W zależności od tego, przez jaki barwny fragment akurat pada światło. Efekty, które można uzyskać pośród oświetlanych, wybranych przestrzeni, to także kwestia intensywności światła. Wiele mówi się o barwie, która decyduje o atmosferze wnętrza. Zapominamy jednak, że moc światła, także ma ogromne znaczenie.

Źródła światła o dużej intensywności pozwolą dokładniej oświetlić wnętrze. Większe bądź mniejsze fragmenty. Jeśli spod abażura bądź klosza płynąć będzie wąska strużka światła, właśnie o dużej mocy, to uzyskamy wyraziste, dobrze oświetlone miejsce. Takie rozwiązanie sprawdza się chociażby w salonie, przy kanapie, a nawet przy biurku. Wszędzie tam, gdzie chcemy wydzielić dość niewielką strefę, w której będziemy się koncentrować, na przykład z książką w ręku.

Im słabsze źródło światła, o mniejszej intensywności, tym bardziej kameralna i przyjazna atmosfera wnętrza. Jeśli do tego pokusimy się o mleczne klosze, uda się stworzyć bardzo przytulny klimat. Ciepły i sprzyjający odpoczynkowi. Idealny do sypialni.

Nastrojowy klimat także w łazience

Łazienki i pokoje kąpielowe to pomieszczenia bardzo wymagające. Tutaj również możemy postawić na oświetlenie kinkiety, które na równi będzie praktyczne i dekoracyjne. Kinkiety idealnie nadają się do zastosowania przy lustrach. Stwarzają doskonałe warunki do wykonywania porannych czynności pielęgnacyjnych czy makijażu. Najczęściej znajdują swoje miejsce w łazienkach, które nie mają dostępu do naturalnego światła dziennego. Są uzupełnieniem oświetlenia centralnego.

Na dużych powierzchniach łazienek i pokojów kąpielowych, można postawić na bardziej dekoracyjne i finezyjne wykonania kinkietów. Dobrze, by były praktyczne, ale jeśli mamy możliwość montażu okna w łazience, na pierwszy plan wysunie się rola dekoracyjna lamp ściennych.

W komplecie czy oddzielnie

Współczesne wnętrza są odważne i charakterystyczne, ale nade wszystko lubią harmonię i liczą na spójną aranżację. Dobrym pomysłem jest zastosowanie kompletu w postaci lamp ściennych oraz oświetlenia centralnego – lamp wiszących czy plafonów. Tak zaaranżowane poprzez oświetlenie wnętrze, stanie się gustownym i wysoce estetycznym.

Szeroki asortyment pozwala na wybór dowolnych lamp ściennych. Funkcjonalnych i jednocześnie dekoracyjnych. Uwzględniając charakter pomieszczenia, bez problemu uda się stworzyć wyjątkowy klimat.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge