Wyposażenie

Krzesła bujane – niekoniecznie staromodne

Fotele bujane kojarzą się ze staromodnymi wystrojami wnętrz. Z drugiej strony, z wygodą, dziadkami, dzieciństwem. Niegdyś były to po prostu krzesła bujane. Zwyczajne krzesła przytwierdzone do dwóch biegunów. Dziś mamy do wyboru tak wiele odmiennych wykonań, że z powodzeniem dopasowujemy je do nowoczesnych aranżacji. Ten element wyposażenia już dawno przestał być staromodnym czy wpisującym się jedynie w aranżacje rustykalne. Poznajmy go bliżej.

Krzesła bujane sprawką Benjamina Franklina

To właśnie Benjamin Franklin opatentował fotel bujany na początku XVIII wieku. Wtedy to spotykano wykonania z drewna i wikliny. Materiałów, które dziś służą do konstruowania nie tylko produktów, jakimi są krzesła bujane, ale i całych kompletów mebli. Domowych, jak i ogrodowych.

Bujane fotele czy też krzesła świetnie wpisują się w aranżacje rustykalne oraz skandynawskie. Nie można im odebrać klimatu. Ogromnej wygody, którą doceniają także kobiety w ciąży. Wspomnień, które budzą w starszych osobach. Jako dzieci często siadaliśmy na kolana swoich dziadków, właśnie w fotelach bujanych. Dziś sami możemy sprawić sobie takie komfortowe krzesło, do swojego domu bądź ogrodu.

Różne wykonania foteli bujanych

Tradycyjne i skandynawskie aranżacje są idealnym miejscem dla foteli bujanych wykonanych z wikliny bądź drewna. To element, który jednocześnie staje się ozdobą wnętrza. Bardzo funkcjonalną. Nie musi stanowić kompletu z pozostałymi meblami. Dzięki swojemu charakterowi zawsze będzie pięknie wyglądał.

Nowoczesne wnętrza polubią się z krzesłami bujanymi, które zostały wykonane z tworzyw sztucznych. Eleganckie, gustowne, a jednak wciąż bardzo wygodne i pięknie prezentujące się we współczesnych wnętrzach.

Do ogrodu zaś wciąż warto postawić na najbardziej tradycyjne rozwiązanie, czyli fotel bujany z wikliny. Jeśli chcemy wyeliminować nieprzyjazne trzeszczenia wikliny i znaleźć coś do ogrodu luksusowego, eleganckiego i nowoczesnego, doskonałym rozwiązaniem będą bujane krzesła z rattanu bądź technorattanu.

Nie tylko na biegunach

Jeśli zależy nam na naprawdę oryginalnym wykonaniu, pokuśmy się o nieco mniej standardowy fotel bujany. Do wyboru są modele bez oparcia bądź wiszące. Te ostatnie jednak zdecydowanie lepiej sprawdzają się do obracania niż bujania, ale wciąż stanowią bardzo wygodną alternatywę dla całkiem zwyczajnych krzeseł.

Poszukajmy rozwiązania, które będzie zarówno modne, jak i piękne. Wybierzmy fotel wedle własnych gustów. A może do pokoju dziecięcego? Czemu nie! Krzesła bujane w aranżacjach maluchów spisują się wprost idealnie, a przy tym zapewniają dużo radości. Modeli jest na tyle, by każdy wybrał coś dla siebie.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge