Wyposażenie

Krzesła i fotele w przestrzeniach domowych

Krzesła i fotele znajdują miejsce w każdym mieszkaniu oraz domu. To na nich zasiadamy do posiłków przy stole, odpoczywamy wieczorową porą. Czytamy, uczymy się i relaksujemy. Są to elementy wyposażenia niezbędne, ale i spełniające rolę dekoracyjną. Sprawdzamy, jak je dobrać do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Na co zwracać uwagę, by były nie tylko piękne, ale i wygodne.

Krzesła i fotele – wybór doskonały

Liczbę krzeseł i foteli dopasowujemy przede wszystkim do domowników oraz gości, których przyjmujemy. Przy stole młodego małżeństwa mogą się znaleźć tylko dwa krzesła. Tym bardziej, jeśli jest to niewielka kawalerka i każdy centymetr powierzchni ma znaczenie. Dobrze jednak znaleźć miejsce na przynajmniej jedno zapasowe krzesło, gdy ktoś nas odwiedzi.

W jadalniach i dużych salonach możemy pozwolić sobie na duży stół, najlepiej rozkładany, jeśli często mamy gości. Liczba krzeseł musi zatem odpowiadać nie tylko domownikom, ale i gościom, którzy będą z nami spędzać czas. Ta ilość osób determinuje również kształt stołu. Dla każdego powinno przypadać 60cm powierzchni przy stole, stąd dla 4-8 osób można pozwolić sobie na kwadratowy bądź prostokątny stół. Jeśli salon jest przeciętnej wielkości i chcemy pomieścić więcej osób, najlepiej postawić na stół okrągły bądź owalny, do tego na jednej nodze.

Fotele to nieco łatwiejszy wybór, bo zwykle stanowią miejsce do odpoczynku głównie dla domowników. Najlepiej sprawdzają się dobrane w komplecie z sofą. Jeśli fotel ma spełniać w głównej mierze funkcje dekoracyjne, można wybrać jeden, niekoniecznie z kompletu. Taki, który wyróżni się swoim charakterem, wykonaniem i ożywi wnętrze.

Krzesła i fotele w zależności od aranżacji wnętrza

Nie zapominajmy o aranżacji wnętrza. Najłatwiej będzie wybierać na samym początku. Jeszcze na etapie remontu, gdy można precyzyjnie dopasować każdy element wyposażenia, materiały i dekoracje. Jeśli jednak zmieniamy tylko meble lub samą sofę wraz z fotelami, weźmy pod uwagę kolorystykę ścian i pozostałych mebli oraz przyjętą wcześniej aranżację wnętrza.

Do wyboru mamy produkty skórzane bądź obite tkaniną. Konstrukcje tradycyjne, krzesła zaopatrzone jedynie w płozy, które pozwalają na efekt bujania. Wypełnienia piankowe bądź polistyrenowe. Pośród tych ostatnich znajdziemy modne ostatnio fotele-pufy. Worki, które dopasowują się do kształtu ciała.

Fotele czy krzesła wykonane z wikliny i rattanu z powodzeniem mogą zagościć na balkonie, tarasie, w ogrodzie. Klasyczne i w stonowanych kolorach bądź o żywych barwach i niecodziennych kształtach. Podobnie rzecz się ma w przypadku wyboru krzeseł do domu. Wykonań jest na tyle, by każdy znalazł coś dla siebie.

Nie zapominajmy o jakości wykonania oraz wygodzie. W końcu krzesła i fotele mają nam posłużyć przez długi czas. Zapewniając komfort użytkowania oraz dopasowanie do aranżacji wnętrza. Siadaj i oceniaj!

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge