Wyposażenie Wystrój wnętrz

Lampy na szynach – nowoczesny i modny sposób na oświetlanie wnętrz

Oświetlenie szynowe doskonale sprawdza się we wnętrzach domowych, ale i obiektach użyteczności publicznej. Lampy montowane na szynach mogą mieć postać reflektorków, tub czy też lamp wiszących. Liczba punktów świetlnych, sposób kierowania światła oraz jego włączania – razem bądź oddzielnie dla wszystkich źródeł zamontowanych na szynie, dają duże możliwości aranżacyjne.

Zalety systemów szynowych

Coraz częściej zwracamy uwagę na alternatywne rozwiązania w stosunku do klasycznych lamp wiszących czy kinkietów. Systemy szynowe są propozycją dla tych użytkowników, którzy liczą na unikalny efekt aranżacyjny, a ponadto szukają rozwiązań nowoczesnych i modnych. Systemy szynowe dają wbrew pozorom szerokie możliwości oświetlania wnętrz, nawet tych niewymiarowych, jak i nietypowych elementów wyposażenia czy fragmentów przestrzeni.

Szyny mogą być mocowane do sufitu, co jest stosunkowo częstym rozwiązaniem, lub też wpuszczane w sufit. Ta druga opcja sprawdza się w miejscach, gdzie zachodzi chęć bądź potrzeba, by ukryć wszystkie elementy techniczne oświetlenia. Punkty świetlne przyjmujące nie tylko postać reflektorków, można dowolnie konfigurować na szynie, a tym samym uzyskiwać oświetlenie spełniające rolę głównego i/lub dodatkowego. Modne oświetlenie – lampy na szynach, nadaje się do eksponowania pojedynczych elementów wyposażenia, gwarantując oryginalny efekt aranżacyjny.

Montaż i demontaż wybranych lamp w szynie, to bardzo proste działania. Można zatem pokusić się o zmienny wystrój, w zależności od potrzeb, ale i pory roku, np. zimą dokładając kolejny punkt świetlny, by zapewnić jeszcze lepsze doświetlenie.

Światło o różnych funkcjach

Światło padające z reflektorków czy tub, które zostaje skierowane na półki z dekoracjami, zawieszone na ścianach ramki ze zdjęciami lub inne ciekawe elementy wyposażenia, dodatkowo zdobi. Poza tym decydując się na wąską wiązkę światła można stworzyć przytulny klimat wnętrza.

Systemy szynowe mogą być stosunkowo długie, dzięki czemu zostaje wyeliminowany problem z oświetleniem wąskich korytarzy, typowych przedpokojów czy prostokątnych, dość długich stołów jadalnianych. Co więcej, poszczególne punkty świetlne zastosowanie na szynie mogą być włączane jednocześnie bądź oddzielnie, a to sprzyja wydzielaniu stref w pomieszczeniach.

Systemy 3-fazowe lub 1-fazowe

Najnowocześniejsze rozwiązanie to systemy 3-fazowe, ponieważ mogą być wykorzystywane jako 1-fazowe, włączając/wyłączając wszystkie punkty świetlne jednocześnie. Drugą korzyścią jest okazja do tego, by stworzyć trzy różne obwody na szynie i tym samym oddzielnie sterować każdym z nich. Efektem jest włączanie/wyłączanie tylko tych punktów świetlnych, które są potrzebne w danym miejscu czy sytuacji.

Proste, nowoczesne, o wielu możliwościach zastosowania i montażu, a także wysoce estetyczne. Systemy szynowe z punktami świetlnymi otwierają nowe drzwi do świata wymarzonych aranżacji, a ponadto podwyższają walory funkcjonalności wnętrz domowych i nie tylko.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge