Wyposażenie

Najpopularniejsze rodzaje materacy – czyli na czym lubią spać Polacy

Jeszcze 20 – 30 lat temu znakomita większość wersalek, łóżek, czy tapczanów opierała się o działanie doskonale nam wszystkich znanych sprężyn. Jednak obecnie sprawa z materacami do spania wygląda zupełnie inaczej. Rynek wypełnił się setkami, jeśli nie tysiącami najróżniejszych produktów. W naturalny sposób wyklarowały się wśród nich najpopularniejsze rodzaje materacy, które nie tylko zapewniają nam wygodny odpoczynek, ale także gwarantują zdrową postawę podczas leżenia i owocny sen. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie materace wybierają najczęściej Polacy, koniecznie zostań z nami!

Zaczynamy! Najpopularniejsze materace to…

Wśród liderów nie może zdecydowanie zabraknąć materaca piankowego. Z całą pewnością należy do grona najpopularniejszych rodzajów materacy w Polsce. Nowoczesne pianki doskonale dostosowują się do naszej sylwetki, dzięki czemu materac poddaje się w miejscach największego nacisku. Zapewnia nam to wysoki komfort spania oraz odpowiednie ułożenie ciała na podłożu snu. Oprócz tego materace piankowe polecane są alergikom i wszystkim tym, którzy lubią czysty, wolny od grzybów, roztoczy i bakterii sen. Pianki dzielą się na różne kategorie zależnie od swoich właściwości, a wybór modeli piankowych jest wręcz ogromny!

Nieśmiertelna sprężyna

Sprężyny umieszczane w materacach przeszły prawdziwą ewolucję, dzięki czemu odmiany sprężynowe wciąż należą do najpopularniejszych rodzajów materacy. Zależnie od przedziału cenowego i zastosowania, materace sprężynowe posiadają różne zagęszczenie sprężyn. Na przykład materace multipocket mogą pochwalić się aż ponad 500 sztukami na metr kwadratowy! Dodatkowo w nowoczesnych materacach sprężynowych stosuje się system tak zwanych kieszeni. Każda ze sprężyn ukryta jest w swojej indywidualnej kieszeni, dzięki czemu można lepiej wykorzystać jej właściwości. Modele tego typu uznawane są za jedne z najwygodniejszych oraz najdługowieczniejszych.

Twardość ma znaczenie – która z nich jest najpopularniejsza?

Kiedy poznaliśmy już najpopularniejsze rodzaje materacy, czas na kolejną wskazówkę. Twardość materaca jest równie ważna, co jego budowa. Wśród oferowanych nam modeli znajdziemy odmiany twarde, miękki oraz średnie. To właśnie te ostatnie cieszą się największą popularnością wśród osób poszukujących nowego podłoża snu. Materace średniotwarde czerpią z tego, co najlepsze w pozostałych dwóch kategoriach – zapewniają wysoką wygodę spania, ale jednocześnie gwarantują dobre podparcie sylwetki oraz zdrowy wypoczynek w naturalnej pozycji.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge