Przeprowadzka

Pakowanie z różnymi rodzajami folii – ekonomicznie i wygodnie

Podczas pakowania ogrom problemów sprawia nam upychanie rzeczy do kartonów, pudełek, koszyków i wielu innych, a następnie ich zabezpieczanie. Taśma klejąca, która nie trzyma tak, jak powinna. Karton rozpadający się w rękach i niebędący w stanie wytrzymać ciężaru zawartości. Generalnie bałagan, dużo nerwów i brak pomysłów, jak poradzić sobie z tą czynnością. Z pomocą przychodzą jednak różne rodzaje folii, które z powodzeniem można wykorzystać w domowych warunkach.

Folia bąbelkowa do wewnątrz

Wybór kartonów o odpowiednich rozmiarach jest podstawą. Nie sztuką jest zapakować mnóstwo rzeczy do największego kartonu, którego później nie potrafimy unieść, bądź który rozrywa się po pokonaniu kilku kroków. Warto stosować się do zasady, że cięższe i nieporęczne rzeczy pakujemy do mniejszych kartonów, a te większe czy lżejsze, możemy umieścić w większych pudłach. Z odzieżą zadanie nie staje się problematycznym. Zupełnie inaczej, gdy w grę wchodzi pakowanie sprzętu elektronicznego, figurek, szkliwa, naczyń i wszystkiego tego, co łatwo uszkodzić, potłuc i zniszczyć.

By uchronić najdelikatniejsze elementy przed zarysowaniami, uszkodzeniami i stłuczeniem, najlepiej wybrać folię bąbelkową. Można nią owinąć poszczególne przedmioty i umieścić w kartonie. Tą samą folią wypełniamy wolne przestrzenie, by ustabilizować zawartość i wyeliminować ryzyko przesuwania się przedmiotów w środku. Folia bąbelkowa ochroni również przed wilgocią, kurzem i innego rodzaju zabrudzeniami, w szczególności drobnymi cząsteczkami, które przez szpary kartonu mogą dostać się do jego wnętrza.

Mamy więc do dyspozycji materiał opakowaniowy, który nadaje się bezpośrednio do zabezpieczania artykułów, jak i w formie wypełniacza do paczek.

Rozciągliwa folia stretch

Folia stretch to produkt dostępny w różnych rozmiarach, kolorach i o odmiennych parametrach. Każdy taki produkt cechuje jednak wysoka rozciągliwość, przez co całość jest ekonomiczna w użytkowaniu, a przy tym pozwala zaoszczędzić na innych materiałach służących pakowaniu.

Stretchowa folia nadaje się idealnie do zabezpieczania od zewnątrz. Można nią owinąć cały karton, bez potrzeby korzystania dodatkowo z taśmy klejącej. Folia uszczelnia taki pakunek i nie ma ryzyka, że do środka dostanie się jakiekolwiek zabrudzenie. W ten sam sposób zabezpiecza się kilka kartonów, paczek o różnych rozmiarach i kształtach, „sklejając” je w jedną całość. Duży pakunek jest stabilniejszy, przez co transport przebiega znacznie sprawniej.

Rozciągliwość to niejedyny atut folii stretchowej. Jest cieniutka, lekka, dlatego nie wpływa na wagę pakunków. Ponadto jest wysoce odporna na przerwania, uszkodzenia, zerwania. Nawet ostre kanty kartonów nie są jej straszne. Do tego wystarczy owinąć pudła bądź inne paczki kilkukrotnie, by wzmocnić warstwę zewnętrzną i uzyskać jeszcze lepsze zabezpieczenie.

Łatwe dozowanie

Folię tego typu kupujemy zwykle w rolkach. Można ją odwijać ręcznie, ale z pomocą przychodzą dyspensery. Warto w nie zainwestować, jeśli potrzeba pakowania i zabezpieczania jest codzienną. To znacznie skraca czas owijania pakunków, ułatwia całą czynność. Jest wygodniej, z oszczędnością czasu, a zatem ekonomicznie.

Kolorowa folia nie tylko dla reklamy

Zwykliśmy wybierać barwne materiały pakowe, by wzmocnić przekaz reklamowy. Nie jest to jednak jedyna zaleta kolorowych folii stretchowych. Czasami zawartość jest na tyle cenną, że niekoniecznie chcemy, by ktokolwiek ją widział. Zastosowanie czarnej folii pozwala uchronić wnętrze przed wścibskim wzrokiem osób postronnych. Taka opcja sprawdza się również w przypadku dyskretnych przesyłek. My zaś w życiu codziennym możemy wykorzystać barwne folie, by łatwiej posegregować swoje pakunki, a później je odnajdywać.

Każdy kolor przeznaczamy na inny rodzaj opakowań, w których znajduje się ściśle określona zawartość. Nie trzeba dodatkowo podpisywać kartonów, choć można, zyskując na dwojakim zabezpieczeniu. Gdy po remoncie, przeprowadzce bądź w jakichkolwiek innych okolicznościach, zajdzie potrzeba odszukania konkretnych artykułów, zdecydowanie szybciej trafimy na odpowiedni pakunek.

Folia stretch doceniana jest ze względu na wymienione cechy, ale i fakt, że nadaje się w całości do recyklingu, co czyni ją materiałem ekologicznym, a w dzisiejszej dobie obarczonej potrzebami ochrony środowiska naturalnego, to punkt przeważający za wyborem tegoż materiału zabezpieczającego.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge