Wokół domu

Planuję zimowe ognisko! Jakie kupić meble ogrodowe?

Zima nie musi być tylko zimna, mroźna i zapędzająca nas za każdym razem pod ciepły koc. To właśnie teraz jest najlepsza okazja, by pokusić się o ognisko. Spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych lub znajomych. Wystarczy własny ogród i trochę wolnego miejsca, a do tego meble ogrodowe, by wygodnie usiąść. Jak jednak wybrać te, które przetrwają ten trudny czas?

Nie tylko wygodne, ale i wytrzymałe

Meble ogrodowe najczęściej chowamy na zimę. Zapewniamy im suche i ciepłe miejsce, by nie złapała ich wilgoć, mróz, co mogłoby zaowocować trwałymi uszkodzeniami. Decydujemy się na ochronę kupując specjalne pokrowce, a latem staramy się jedynie odświeżyć meble, ewentualnie naprawić niewielkie uszkodzenia. A gdyby tak móc przy ognisku usiąść właśnie w wygodnym fotelu? I to zimą? To możliwe!

Drewno nie jest w stanie poradzić sobie z warunkami atmosferycznymi, ale inne materiały nie mają z tym problemu. Na prowadzenie wciąż wyłaniają się technorattanowe meble ogrodowe. Technorattan to specjalnie wzmocnione tworzywo sztuczne. Wykonane w taki sposób, że pomimo wilgoci, zmiennych temperatur, a nawet silnego promieniowania słonecznego, nie tracą na swoich właściwościach.

Atutem, który dodatkowo przemawia za ich wyborem jest fakt, że przypominają meble zrobione z naturalnego rattanu. Użytkownicy zyskują zatem na produktach odpornych na czynniki zewnętrzne, ale estetyką wpisujące się zarówno we współczesne, jak i klasyczne aranżacje ogrodów.

Mam oczekiwania – czy technorattanowe meble są w stanie je spełnić?

Odpowiadając na tak postawione pytanie – jak najbardziej. Do wyboru są zarówno komplety składające się z krzeseł czy foteli, stołu lub małego stolika kawowego. Z powodzeniem można do nich dobrać kolejne elementy. Alternatywą jest wybór pośród ogrodowych mebli modułowych. Dzięki nim użytkownicy dowolnie ze sobą zestawiają poszczególne elementy tworząc taki komplet, jaki najbardziej im odpowiada.

Technorattanowe meble są w stanie z powodzeniem wpisać się w dowolną architekturę przestrzeni wokół domu. Występują bowiem w połączeniu z innymi materiałami, na przykład szkłem, które dodaje lekkości i subtelności. Kolorystyka? Nie tylko ta monotonna, jak w standardowych meblach ogrodowych. Te z technorattanu cudownie uzupełniają się z miękkimi poduszkami w kontrastowych, a nawet jaskrawych barwach. Dobrze przecież wiemy, że barwami można wiele zdziałać, a najzwyklejszy komplet mebli ogrodowych zamienić na wyjątkowy.

Pielęgnacja zimą i po zimie

Meble ogrodowe wykonane z technorattanu radzą sobie z zabrudzeniami, a o te przecież nietrudno, gdy w grę wchodzi ognisko – tłuste kiełbaski, barwiące napoje. Do tego zaśnieżone wcześniej meble, przybrudzone. Na szczęście temu materiałowi żadna plama czy brud nie są straszne. Wystarczy zwykła ściereczka, by się ich pozbyć.

Od teraz ognisko zimową porą nabiera zupełnie innego znaczenia, a ogrodowa aranżacja cieszy równie mocno, niezależnie od pory roku.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge