Światło LED w moim domu
Wyposażenie

Światło LED w moim domu

Ewolucja w branży oświetleniowej sprawiła, że dziś mamy znacznie więcej możliwości niż kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat temu. Dużą zasługę ma w tym światło LED. Jego innowacyjność nie ogranicza się do mniejszego zużycia energii i wykracza daleko poza aspekt finansowy. Choć osoby, które wybierają oświetlenie LED, biorą pod uwagę najczęściej właśnie czynnik ekonomiczny, warto zwrócić uwagę również na jego inne zalety.

Światło LED jest dziś powszechnie dostępne i może je zastosować każdy, komu zależy na nowoczesnym, funkcjonalnym i efektownym oświetleniu w domu. Ważne są nie tylko jego parametry, które prezentują się bardzo imponująco na tle innych źródeł światła, ale również stylistyka opraw oświetleniowych. Te, przy zastosowaniu LED-ów mogą charakteryzować się zaskakującymi i niecodziennymi kształtami. Świetliste okręgi, krzywizny oraz futurystyczne formy coraz częściej pojawiają się w naszych domach i coraz rzadziej dziwią konsumentów.

Światło LED na każdą okazję

Cechy oświetlenia LED sprawiają, że z powodzeniem może być stosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Sprawdza się przy montażu w miejscach, w których nie mają zastosowania inne źródła światła. Przykładem jest dekoracyjne podświetlenie strefy kąpielowej w łazience czy półek wiszących w salonie.

Światło LED pracuje w szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu może być stosowane do opraw zewnętrznych przy bardzo niskich, a także przy wysokich temperaturach. Kolejnym atutem jest to, że lampy LED nie nagrzewają się tak, jak inne źródła światła, co pozwala stosować je w połączeniu z materiałami wrażliwymi na wysokie temperatury oraz w lampkach przeznaczonych dla najmłodszych.

Sprawdzaj parametry

Wybierając oświetlenie LED, należy posługiwać się umieszczonymi przez producenta na opakowaniu parametrami. A te, jak się okazuje, różnią się od parametrów, do których przyzwyczailiśmy się przy tradycyjnych żarówkach. Przede wszystkim nie powinniśmy posługiwać się mocą żarówki, ale strumieniem świetlnym. Oświetlenie LED przy podobnym poborze energii co żarówka tradycyjna może dawać dużo jaśniejsze światło. Wyrażony w lumenach strumień świetlny jest bardziej miarodajny i określa nie ilość pobieranego prądu (jak ma to miejsce w przypadku mocy oświetlenia), ale ilość emitowanego światła.

Pamiętajmy też o sprawdzeniu rodzaju gwinta żarówki i dostosowaniu go do konkretnej oprawy.

Wielobarwne światło LED

Ogromną zaletą oświetlenia LED jest możliwość dostosowania go do konkretnych wymagań. Możemy wybierać spośród lamp o świetle białym ciepłym, neutralnym oraz białym zimnym. Światło białe ciepłe doskonale sprawdza się w pomieszczeniach przeznaczonych do wypoczynku. Warto zastosować je między innymi w strefie relaksu w salonie oraz w sypialni, a także w pokoju dziecięcym w okolicy łóżka.

Światło o barwie neutralnej jest światłem pośrednim pomiędzy barwą białą ciepłą a białą zimną. Najczęściej stosuje się je w pomieszczeniach wyznaczonych na ciągi komunikacyjne, do oświetlenia zewnętrznego, a także jako oświetlenie ogólne w pomieszczeniu.

Światło LED o barwie zimnej doskonale sprawdza się we wnętrzach przeznaczonych do pracy umysłowej, nauki oraz czynności, wymagających wysiłku wzrokowego. Takie światło sprzyja koncentracji i wprowadza do wnętrza orzeźwiającą atmosferę.

Przy możliwościach, jakie daje światło LED, jego popularność nie powinna dziwić. Zastosowanie go we wnętrzu pozwala tworzyć efektowne i funkcjonalne aranżacje.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge