Wyposażenie

Wygodny materac dla zdrowego snu. Dobierz z nami!

Zdrowy sen to podstawa udanego dnia. Wygodny materac musi mieć odpowiednie rozmiary, jak i oferować pożądaną twardość oraz grubość. W innym wypadku nie tylko wstaniemy z łóżka lewą nogą, dosłownie i w przenośni. Dodatkowo zmagać się będziemy z dolegliwościami bólowymi, które z czasem będą się nasilać. Wybór materaca nie jest łatwy, ale zwracając uwagę na kilka wskazówek, z pewnością uda nam się znaleźć ten idealny. Do naszego łóżka, jak i uwzględniając indywidualne potrzeby.

Wygodny materac, w zależności od pozycji spania

Pozycja, jaką najczęściej przyjmujemy podczas snu, będzie determinować wybór materaca. Na rynku mamy bowiem dostępne rozmaite wykonania, które różnią się swoimi właściwościami. To, że wszystkie z nich będą dobrej jakości nie oznacza, iż posłużą akurat naszemu ciału.

Jeśli często zmieniamy pozycję w trakcie snu, potrzeba będzie rozwiązania, w postaci produktu wysokoelastycznego. Mamy gwarancję, iż będzie to wygodny materac, który każdorazowo dopasuje się do kształtu naszego ciała i to w dość krótkim czasie. Wiercenie się w trakcie spoczynku nocnego, nie przyniesie zatem dolegliwości po stronie kręgosłupa.

Osoby, które śpią na wznak i raczej pozostają w niezmiennej pozycji do samego rana bądź w niewielkim stopniu ją zmieniają, mogą wybierać z dużo większą swobodą. Ich materac musi być po prostu wysokiej jakości, z odpowiednim wkładem. Antyalergicznym, jeśli mają problemy uczuleniowe. Do wyboru są między innymi materace lateksowe, sprężynowe czy też lateksowo-kokosowe.

Spanie na boku to jedna z tych pozycji, którą podczas snu przyjmuje wielu z nas. Wtedy to kręgosłup jest najbardziej narażony na niewygodę. Nierównomierne obciążenie i późniejsze problemy. Koniecznością staje się zastosowanie materaca, który dopasuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i utrzyma go w linii prostej. Postawmy zatem na wykonania sprężynowe kieszonkowe lub grube materace lateksowe.

Waga, twardość, liczba osób

Osoby o wyższej masie ciała powinny dobierać dla siebie grubsze materace. Te najcieńsze i najtańsze, szybko się „wygniotą”, stracą swoje właściwości i z pewnością nie zapewnią odpowiedniego podparcia dla naszego kręgosłupa.

Do dużych łóżek, w szczególności małżeńskich, można zastosować jeden materac, o ile obydwie osoby mają podobną masę ciała. Konstrukcja kieszeniowa, wypełniona pianką bądź lateksem, sprawdza się najlepiej. Małżeństwa, które mają inne preferencje lub różnią się wagowo, powinny postawić na dwa materace, dopasowane do swoich potrzeb.

Na koniec twardość. Dla osób do 80kg zaleca się stopień twardości H2. Gdy nasza waga mieści się w przedziale 80-100kg, wymagana jest twardość H3. Jeszcze wyższa masa ciała powinna przekonać nas do zakupu materaca o twardości oznaczonej H4.

Ostatecznie bierzmy jednak pod uwagę swój stan zdrowia, ewentualne dolegliwości i oczywiście preferencje. Są to ogólne zasady, których warto się trzymać. Pamiętając jednak, że niektórzy wolą miększe materace, o odmiennej strukturze, a dla innych wygodniejszy będzie ten twardszy. Wygodny materac to zatem ten, który zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i jest takowym w subiektywnym odczuciu.

Ocena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge